776 313 028 | hajn@hajn.cz
Český výrobce
Luxusní kožené galanterie
since 1904
  • Dámy
  • Páni
Poradce
Infolinka Hajn
776 313 028
hajn@hajn.cz
OBCHODNÍ PODMÍNKY
Vstup zde
KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Vstup zde
ODBĚR NEWSLETTERU
Přihlásit se

Druhy kůží - usní

Kožené výrobky Hajn jsou sestavené z pečlivě vybraných materiálů. Různě zpracované usně v kombinaci s ruční výrobou, jsou zárukou kvality a elegance. Kůže je živý přírodní materiál, který v sobě skrývá kouzlo jedinečnosti a originality. Člověk nikdy na světě nenajde dvě usně, které by měly stejnou strukturu. A podobně, jako ostatní přírodní materiály, i kůže stále pracuje a dává výrobku život.

Dělení kůží dle jejich zpracování

Nejčastěji jsou zaběhlé pojmy jako kožený pásek či kožená kabelka. Proto se možná ptáte, jaký je rozdíl mezi kůží a usní. Pojem kůže označuje nezpracovanou surovinu. Až když se kůže zpracuje do stavu, když z ní lze vyrábět kožené výrobky, označuje se za useň. Všechny usně, se kterými Hajn pracuje, pocházejí z Itálie.
Hajn kůže doplňuje o další materiály, jakou jsou originální podšívky, zipy či výstuhy. 

Hermes

Hermes je označení pro kůži, kterou si nechávají připravovat světové značky v italských koželužnách. Tyto omezené kolekce usní jsou několik let VIP materiálem právě pro tyto světové značky. Po ukončení kolekce se luxusní kůže rozprodávají i do evropských firem. Jednou z těchto firem je i Hajn a výrobky z tohoto materiálu nabízí v kolekci Exklusive.


Kůže Hermes jsou výjimečné díky plastickému vzhledu, který vzniká pod vysokým tlakem a teplem pomocí tvarovacích ploten. Následný motiv je ručně dobarvován. O exkluzivitě těchto materiálů se můžete přesvědčit i v eshopu nebo prodejnách.

Hladká hovězina

Hladká hovězina patří mezi nejoblíbenější a Hajn z tohoto materiálu připravuje výrobky především pro kolekci ElegantDiplomat. Barevné odstíny jsou vytvářené technikou tamponování a v místech, kde je kůže přirozeně mastnější, vznikají efektivní mapy.

 

Vlisová kůže

Vlisová kůže zaujme svým vzhledem. Teplem a tlakem vlisované vzory pomocí válce vytvářejí originální motivy, které Hajn využívá v kombinaci s hladkou kůží. Tento typ je určen pro kolekci Elegant a podrobně si jej můžete prohlédnout i v eshopu.

 

Vlasová kůže

Vlasová kůže získává plastický hrubý vzhled díky válci, který povrch lisuje a pod vysokým tlakem i teplem vytváří na kůži vlasové motivy. Peněženky a kabelky s použitím vlasové kůže naleznete v kolekci Elegant.

 

Potisková kůže

Metodou potisku jsou na kůži nanášeny různé předlohy, a to i v různých barevných kombinacích. Aby výrazné motivy plně vynikly, jsou kombinovány s hladkou usní.

 

Kroko

Kroko je oblíbený motiv kůže především pro ty, kteří vyhledávají krokodýlí šupinaté vzory. Kroko je název hovězí usně, která prošla lisem s daným vzorem a dále byla obarvena a ošetřena lakem. 

 

Kůže s chlupem

Jedná se o buď přírodní nebo barvenou hovězí kůži, která je vyčiněná se srstí. Kůže s chlupem má rustikální vzhled, a přesto se v podobě kabely hodí jako moderní a elegantní doplněk. Přesvědčit se můžete v kolekci Elegant nebo v eshopu.

 

Broušená kůže

Bosko a Deserto patří mezi broušené kůže, které Hajn nejčastěji používá v kolekci Sport.