776 313 028 | hajn@hajn.cz
Český výrobce
Luxusní kožené galanterie
since 1904
  • Dámy
  • Páni
Poradce
Infolinka Hajn
776 313 028
hajn@hajn.cz
OBCHODNÍ PODMÍNKY
Vstup zde
KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Vstup zde
ODBĚR NEWSLETTERU
Přihlásit se

Ruční výroba kožené galanterie Hajn

Firma Hajn se již tři generace zabývá ruční výrobou kožené galanterie. Centrum veškerého dění se odehrává v Borohrádku nedaleko Rychnova nad Kněžnou. Od prvního návrhu, přes první modely až  po výrobu celé kolekce.

Od nápadu k zákazníkovi

Jak vzniká kabelka? Je to rychlý nápad a kreativní práce s kůží, kdy ráno návrháře políbí múza a večer je výrobek hotový? Ne ne, jedná se o o několik týdnů až měsíců dlouhou cestu.

První je nápad a jeho ztvárnění na papír. Pokud už jsou promyšlené všechny detaily, přichází na řadu volba materiálu, přizpůsobení vzorku a příprava první šablony. Následně je vytvořena první vzorová kabelka, kde se hledí především na tvar, proporce a především se posuzuje to, jak kabelka vypadá v realitě. Kabelka putuje před komisi, která se skládá z Pavla Hajna, návrháře a další zaměstnanců, kteří určí, zda se tato kabelka bude vyrábět, nebo jestli musí projít dalším vývojem.

 

Pokud kabelka byla schválena, je vyhotovena ve třech až čtyřech barevných prototypech. Propočítá se časová náročnost i spotřeba materiálu. Osud kabelky je však v tuto chvíli ještě nejasný a o její budoucnosti rozhoduje veletrh módy KABO, kde se scházejí evropské módní firmy a světoví obchodníci. Pokud kabelka zaujme, je přijata objednávka a prototyp se vrací zpět do výroby, kde stojí modelem pro celou ručně šitou sérii.

Ve výrobě jsou připraveny výsekové nože (na jednu kabelku přibližně 30 nožů). Dále má výroba jasně seřazený postup a specializované pracovní týmy.

  1. Výsek usně pomocí unikátně vytvořených šablon a nožů.
  2. Štípání a kosení kůže, aby byly zúžené hrany pro práci se švy.
  3. Spojovací materiál – zakládání, lepení a šití.
  4. Výstupní kontrola.
  5. Označení výrobku, zabalení a uložení do skladu.
  6. Expedice do obchodů a k zákazníkovi.

Každý model má své vlastní číslo a kolekce Art i vlastnoruční věnování. Ať už si vyberete jakýkoliv výrobek Hajn, vždy se jedná o unikát – v kolekci Art a Exklusive nikdy nenajdete dvě stejné kabelky a co se týče ostatních kolekcí, jako je například Elegant či Diplomat, kde jsou střihy připravované podle stejných šablon, vyniká kabelka jedinečností kůže (není možné mít dvě stejné usně, každá je jedinečná).