776 313 028 | hajn@hajn.cz
Český výrobce
Luxusní kožené galanterie
since 1904
  • Dámy
  • Páni
Poradce
Infolinka Hajn
776 313 028
hajn@hajn.cz
OBCHODNÍ PODMÍNKY
Vstup zde
KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Vstup zde
ODBĚR NEWSLETTERU
Přihlásit se

Členové a zaměstnanci firmy Hajn

František Hajn (duchovní otec firmy)

František Hajn

František Hajn se narodil 27. 10. 1919 v Petrovicích nad Orlicí v rodině koželuha. Vyrůstal spolu s 5 sourozenci. Vychodil 5 tříd obecné a 4 třídy měštanské školy.

V době, kdy vycházel školu, jeho otec byl zaměstnán na částečný úvazek, a proto nemohl absolvovat učitelský ústav, jak původně jeho rodiče zamýšleli. Proto se v roce 1936 vyučil ozdobníkem v brašnářském řemesle a příležitostně se věnoval modelářství, ve kterém později našel hlavní uplatnění.

Po vyučení pracoval v Tvorbě v Týništi nad Orlicí a v továrně na kůže a kožené zboží Kauder & Frankl v Třebechovicích pod Orebem.

Za války byl totálně nasazen v německém Waldenburgu. Po válce byl zaměstnán v Lomnici nad Popelkou jako vedoucí výroby u firmy H. Zajíce. Později se usadil v Borohrádku.

Se svou ženou Marií měl 3 děti: Karla, Marii a Pavla, který později převzal štafetu brašnářského řemesla. V důchodovém věku se věnoval drobným opravám galanterního zboží. Zemřel v Borohrádku v roce 2012 ve svých 92 letech.

Pavel Hajn (majitel a zakladatel firmy Hajn)

Pavel Hajn

Pavel Hajn se narodil 14. ledna roku 1951 v Borohrádku jako nejmladší syn Františka Hajna. Vystudoval střední průmyslovou školu strojní v Dobrušce.

Několik let pracoval v borohrádecké betonárně (ZPSV) jako vedoucí zásobovaní. Ještě před sametovou revolucí v srpnu roku 1989 založil firmu: Pavel Hajn – výroba kožené galanterie. Nejprve pracoval sám spolu se svým otcem na jednom šlapacím stroji značky Lada.

Šil kabelky nejprve pro okruh rodiny a svých známých, avšak zájem byl tak velký, že nestačil pokrýt všechny zakázky a byl nucen přijmout lidi.

BcA. Veronika Janoušková (designer, vedoucí obchodu)

Janoušková

Veronika (Hajnová) Janoušková se narodila 22.10. 1978 do rodiny, kde odjakživa voněla kůže. Častokrát, jako dítě se chodívala dívat do podkroví, kde měl její dědeček dílnu, jak kožené kabelky přicházejí na svět.

Studovala návrhářství kožené galanterie na SPS galanterní v Třebechovicích pod Orebem.

Získala titul bakaláře umění na Institutu restaurování a konzervačních technik v Litomyšli (obor restaurování a konzervace papíru, knižní vazby, dokumentů a pečetí).

Po studiích a mateřské dovolené své místo našla v rodinné firmě. Stará se o webovou prezentaci a internetový obchod.

V dubnu roku 2013 otevřela vzorkovou prodejnu v Machonově pasáži v Pardubicích. Příležitostně navrhuje a vstřebává hodnotné zkušenosti svého otce z podnikání. 

Celý rozhovor s Veronikou Janouškovou naleznete zde.