Úvod /

Home /

Kolekce Amonit/

Kolekce Amonit

INSPIRACE

Bydlíme ve staletém secesním domě, a tak jako každý starý dům potřebuje svoji údržbu, avšak i tomu našemu se rekonstrukce nevyhnula. Před nějakým časem jsme před hlavním vchodem opravovali opukový podezdívkový obklad. Při spárování jednotlivých kamenů se jeden z nich vyvalil ven a co se nestalo. Kamenná podezdívka odhalila své prastaré tajemství. Kámen se rozdělil ve dva a světlo světa spatřil dlouho ukrývaný zkamenělý Amonit. Tento příběh se mi stal inspirací pro vytvoření kolekce kabelek a peněženek nesoucí název Amonit.

AMONIT

Amonité jsou rozsáhlou skupinou druhohorních hlavonožců. Typický amonit má schránku spirálovitého tvaru, někdy schránky bývají podlouhlé, tvaru beraního rohu.

 

HISTORIE & LEGENDY

Amoniti byli známi už v antice. Název nesou podle egyptského boha Amona, který byl spřízněn s berany. Tyto fosilie připomínají beraní rohy, Amon byl zobrazován jako muž s beraní hlavou. Znali je už starověcí učenci dávno před naším letopočtem, roli hráli také v tehdejší mytologii: věřilo se, že tyto hadí kameny chrání před uhranutím. Někdy se také mluví o jejich podobnosti s hady, pak sloužili jako ochraňující magické předměty. Svým tvarem symbolizují stáčení se do vlastního nitra, k hluboce uloženým emocím, snům i traumatům. S jeho pomocí prozkoumáte všechna zákoutí mysli. Pro jeho mytologickou příbuznost s hady mu někteří přisuzují také věštecké schopnosti. Pokud máte pocit, že se stále točíte v kruhu a nemůžete přijít na své odpovědi, amonit vám umožní po spirále dojít až do samého jádra problému.

DETAIL MALBY

BAREVNÉ VARIANTY

VYBRANÉ PRODUKTY Z KOLEKCE