776 313 028 | hajn@hajn.cz
Český výrobce
Luxusní kožené galanterie
since 1904
  • Dámy
  • Páni
Poradce
Infolinka Hajn
776 313 028
hajn@hajn.cz
OBCHODNÍ PODMÍNKY
Vstup zde
KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Vstup zde
ODBĚR NEWSLETTERU
Přihlásit se

Jak vyčistit koženou peněženku?

6.8.2018

Koupí kožené peněženky od Hajnu nikdy nemůžete šlápnout vedle. Jedná se o nadčasový, stylový a kvalitní kousek, který vám při troše péče může sloužit po celý život. I když je kůže celkem odolným materiálem, občas se stane, že ji ušpiníte. Potom se vám budou hodit tipy, jak vyčistit koženou peněženku.

Kožená peněženka se věkem může měnit

Mějte na paměti, že kůže je přírodní materiál a jako takový neustále pracuje. Patina, kterou časem může získat, není závadou, ale přirozenou vlastností. Dá se tedy říci, že vaše kožená peněženka stárne do krásy.

Ovšem kůže má také póry, kterými nasává nečistoty, mastnotu, vlhkost i prach. Proto musíte o svou peněženku důkladně pečovat a čistit ji. Naštěstí její údržba není zase tolik náročná.

Jak vyčistit koženou peněženku - Hajn

Na koženou peněženku dávejte pozor

Nejlepší obranou proti špíně je samozřejmě její prevence. Proto buďte na svoji koženou peněženku opatrní. Myslete na to, kam ji pokládáte, na stole v kavárně může být třeba nečistota, které si hned nevšimnete. Pokud ji uložíte třeba v práci do šuplíku, dávejte pozor na tužky, pera, fixy ale také nůžky či jiné ostré předměty.

Jak vyčistit koženou peněženku? Nejlépe hned

A pokud už je škoda napáchána, způsobů, jak vyčistit koženou peněženku je několik. Záleží na původu skvrny. Každý čerstvý flíček byste ale měli odstranit ihned. Pro začátek by měl stačit vlhký hadřík nebo, pokud je to možné, čistič na kůži.

Chcete-li své kožené peněžence věnovat nadstandardní péči, použijte čistící krém, který kůži udrží příjemně vláčnou nebo speciální kondicionéry s obsahem tuků nebo oleje.

Kožené peněženky

U kožené peněženky nezapomeňte na očištění doplňků

Pokud zlaté nebo stříbrné přezky a jiné doplňky začínají ztrácet lesk, postačí měkký hadřík s přípravkem na leštění šperků, na měď použijte leštidlo na mosaz. Kamínky otřete vlhkým hadříkem s kapkou jaru nebo čističem na sklo. K čištění vnitřku kožené peněženky můžete využít navlhčený čistý zubní kartáček a jemný saponát.

Očištěnou koženou peněženku nechte uschnout volně

Po očištění koženou peněženku chraňte před přímým slunečním světlem. A rozhodně ji nesušte na radiátoru nebo fénem, kůže by mohla změnit barvu nebo dokonce i popraskat. Nejlepší je nechat ji přirozeně uschnout v suchém prostředí při běžné teplotě.

Tip na závěr:
Firma Hajn doporučuje přípravky na čištění od české značky Renapur.