Úvod /

Magazín /

PÁNSKÉ AKTOVKY /

PÁNSKÉ AKTOVKY

07.12.2015

Kvalitní kožená aktovka by měla být samozřejmostí každého managera.

To, že jít na pracovní jednání a mít dokumenty v igelitce, batohu či reklamních deskách konkurenční společnosti není krok správným směrem, nemusíme jistě dlouze popisovat (přestože tyto „pracovní“ doplňky stále nevymizely). Kvalitní kožená aktovka by měla být samozřejmým doplňkem každé ženy i muže, a právě na kožené pánské aktovky se podíváme podrobněji.

 

PÁNSKÁ AKTOVKA A JEJÍ VÝBĚR

Dobře padnoucí oblek, vyleštěné boty a kvalitní pánská aktovka – to by mělo být standardní vybavení každého muže. Ať už potřebujete diplomatku ke své práci denně nebo jen párkrát za rok, neměl by se její výběr podcenit. Co je tedy dobré při nákupu pánské aktovky sledovat?

 

Příběh
Každý doplněk by vám měl udělat radost a jeho používání by pro vás mělo být potěšením. Od chvíle, kdy si ho koupíte, tvoříte jeho příběh vy. Ale jaký byl příběh aktovky, než k vám doputovala? Je to kapka v moři v podobě asijské sériové výroby, kdy se o jejím původu nic nedozvíte a složení materiálů je velká neznámá? Nebo víte, že byla ručně šitá v České republice a z jakých zdrojů jednotlivé materiály pocházejí?

Dress Code
Tzv. Business Casual Dress Code se věnuje především oblékání do kanceláře, které je elegantní, ale zároveň pohodlné. Jedná se o uvolněnější a méně formální styl, než je Corporate (většinou se používá u vedoucích funkcí společnosti, kdy je samozřejmostí oblek s kravatou).

Aktovka by se tedy měla vybírat také podle zaměření pracovního místa – zatímco u prvního jmenovaného stylu je možné zvolit uvolněnější vzhled aktovky, u tradičního Corporate se předpokládá klasická hnědá či černá kožená aktovka. V Hajnu také není problém sladit vzhled aktovky a opasku.

Použití a velikost
Bude aktovka sloužit jen na dokumenty? Nebo má přehledně uklidit papíry, notebook, svačinu a osobní doklady? Vybírat můžete z různých velikostí.

Materiál
Kvalitně zpracovaná kůže je evergreenem, který se v módě nikdy neomrzí. Můžete pořídit aktovku i z nekožených materiálů, ale od takového výrobku nemůžete předpokládat dlouhou životnost se stále pěkným vzhledem.

Kvalita
Kvalita materiálů a zpracování je alfou a omegou každého výrobku. Záleží jen na vás, pro jakou úroveň se rozhodnete.

Životnost
Pokud zainvestujete do kvality a kůže, vydrží vám aktovka léta. V případě méně kvalitních a nekožených materiálů se životnost aktovky prudce snižuje. Nezapomeňte také na to, že pokud se začne aktovka odírat a rozpadat, je nejvyšší čas ji vyřadit – místo paráda by vám ve společnosti dělala jen ostudu.

Cena
Cena bývá často rozhodujícím faktorem při výběru. Myslete na to, že je to investice do kvality, která se vám během let vyplatí. A pokud chcete něco speciálního? Můžeme vám v Hajnu zajistit aktovky s monogramem či s prvky na míru.

 

DIPLOMATKA JAKO LUXUSNÍ DÁREK

Nevíte, čím obdarovat syna, tatínka, dědečka či manžela? Luxusně zpracovaná diplomatka je krásným dárkem, který mu bude dělat radost při každém použití po mnoho let. Vybírat můžete jak z e-shopu, tak z kamenných prodejen. V případě, že máte speciální přání, neváhejte nás kontaktovat!

KOMENTÁŘE

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Pro možnost vložení komentáře se, prosím, přihlašte.

Uživatelské jméno:
Heslo: