Úvod /

Magazín /

KOŽENÉ OPASKY /

KOŽENÉ OPASKY

17.05.2017

Co všechno možná nevíte o kožených opaskách.

Dříve byl pásek především praktickým doplňkem, který držel kalhoty či sukni na svém místě a sloužil zároveň k upevňování potřebných věcí, ať už se jednalo o měšec s penězi či pouzdro se zbraní. V současné době se klade velký důraz také na společenskou stránku etikety. Pojďme si kožené opasky přiblížit.

 

KLASICKÉ DÁMSKÉ OPASKY Z KŮŽE

V dámské módě, naopak od té pánské, jsou pravidla pro nošení opasku daleko volnější. Kromě klasického zadělávání na sponu je oblíbené různé uzlování, nosí se v pase i na bocích, do kostýmku, sukně i přes šaty. Díky bohatému využití jsou na trhu pásky z různých materiálů, tenké i silné, decentní i nápadné. Co by však nemělo v žádném dámském šatníku chybět, je nestárnoucí elegantní opasek z kůže, který skvěle doplní každý outfit.

 

PÁNSKÝ KOŽENÝ OPASEK MÁ SVÁ PRAVIDLA

Kožený opasek patří mezi nejčastější pánské doplňky. Každý muž by měl mít ve svém šatníku opasek hnědý a především černý, který má všestranné použití (jak do obleku, tak na běžné nošení). Můžete se setkat i s dotazem, jak se pásek nosí – zda je spona nalevo či napravo. Zpravidla platí, že kde je přezka, je i knoflíková dírka a kde je knoflík, je i konec opasku.

Chci do e-shopu

 

CO RADÍ SPOLEČENSKÁ ETIKETA?

  • K obleku musí být vždy opasek.
  • Pokud nosíte šle, nekombinujte je s opaskem.
  • Měl by se ideálně zapínat na prostřední dírce.
  • Ke smokingu se nenosí opasek, ale smokingový pás.
  • Pásek a boty musí být v jedné barvě.
  • K obleku by vždy měl být kožený opasek.
  • Spodní okraj kravaty má sahat až k opasku.
  • Spona pásku by měla být decentní.
  • Pokud je spona výraznější, měla by korespondovat s manžetovými knoflíčky či dalšími doplňky.
  • Na opasek k obleku se nikdy nic nezavěšuje (klíče, telefon, …).

Nenašli jste u nás opasek podle svých představ? Neváhejte nám poslat či popsat vaši představu a rádi se pustíme do výroby na míru.

Chci pásek na míru

 

ČERNÝ KOŽENÝ OPASEK = NESTÁRNOUCÍ KLASIKA

Co z toho všeho tedy vyplývá? Kožený černý opasek s jednoduchou sponou by měl mít zkrátka každý. Nejenže je jednoduchý a nadčasový, ale díky kvalitnímu materiálu a ručnímu zpracování vydrží mnoho let krásný, a to i při každodenním používání.

A kde takový opasek sehnat? Pokud je vám blízká česká ruční výroba, navštivte kamenné prodejny nebo e-shop Hajn. Hajn – to je rodinná tradice z Borohrádku. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

KOMENTÁŘE

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Pro možnost vložení komentáře se, prosím, přihlašte.

Uživatelské jméno:
Heslo: