Úvod /

Magazín /

JAK VYBRAT SPRÁVNÝ OPASEK /

JAK VYBRAT SPRÁVNÝ OPASEK

18.05.2015

Kožený opasek  je především módní doplněk.

Pásek či opasek dříve patřil především k uniformám a pomáhal tomu, aby kalhoty držely na svém místě a nespadly. V dnešní době je kožený opasek především módní doplněk, bez kterého se u formálního oblečení jen málokdy obejdete. Neodmyslitelně patří k obleku a díky svým variacím má uplatnění i ve volnočasové módě.

 

PODLE ČEHO KOŽENÝ PÁSEK VYBÍRAT

Kožený pásek by měl být součástí každého šatníku. Pravda, občas se jako módní doplněk hodí pásek látkový/textilní, ale bez této kožené klasiky se neobejde žádný pánský oblek či většina dámských outfitů. Co ještě dále rozhoduje o výběru?

  • Spona – Buď může být otevřená (obdélník či jiný tvar, v jehož středu je pásek vidět) či plná (upnutí pásku je skryto pod ozdobnou „destičkou“). Při výběru se nejčastěji preferují jednoduché a decentní spony, které jsou nadčasové a celkový vzhled spíše podtrhávají, než aby přitahovaly hlavní pozornost.
  • Šířka – Zde záleží na použití – dámské opasky do kostýmků se vyrábějí zpravidla užší, pro volný čas širší. U pánských obleků se šířka pásku pohybuje od 3-4,5 cm.
  • Barva – V pánské móde panuje jednoduché pravidlo, kterým nelze nic zkazit: barva pásku = barva bot. Pokud se ale nebojíte barev, tak především ve volnočasové módě máte dveře fantazii otevřené.

Kvalitní kožený pásek je investicí do vašeho šatníku na mnoho let. Při správném zacházení a údržbě bude s vaším oblečením ladit po mnoho let.

 

5 KROKŮ, JAK VYBRAT SPRÁVNOU VELIKOST PÁSKU

1. Určete, pro jakou příležitost budete pásek používat (k formálnímu oblečení, volnočasové oblečení...).

2. Změřte šíři opasku dle poutek u kalhot, samotný opasek bude o něco uzší.

3. Změřte obvod pasu – pozor, každý střih kalhot ho může mít jiný, proto jej měřte ideálně i s daným oblečením (tzv. bokovky mají pas níž, než klasické společenské kalhoty, což většinou tvoří rozdíl několika centimetrů). Poutky protáhněte krejčovský metr a změřte obvod přesně podle typu oblečení.

4. Pokud vybíráte opasek s předem danými dírkami (ne pojízdná spona), měl by být váš obvod pasu na středové dírce. Délka opasku odpovídá obvodu pasu na zmíněnou středovou dírku, pásek je o cca 15 cm delší, aby jej bylo možné bez problému uchytit za první poutko kalhot/sukně.

5. Nabídka opasků v eshopu počítá s jejich zkrácením podle vašich potřeb. Do objednávky prosím doplňte obvod vašeho pasu).

Chcete poradit s výběrem? Máte speciální požadavky? Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám pomůžeme s výběrem.

KOMENTÁŘE

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Pro možnost vložení komentáře se, prosím, přihlašte.

Uživatelské jméno:
Heslo: