Úvod /

Magazín /

ZAJÍMAVOSTI O PSANÍČKÁCH /

ZAJÍMAVOSTI O PSANÍČKÁCH

04.01.2017

Plesové kabelky a to, co jste o nich ještě nevěděli.

Žádný ples se neobejde bez krásné róby a ladících doplňků. Jedním z doplňků je plesová kabelka, do které se schovají všechny potřebné drobnosti. Psaníčko by mělo být ve stejné barvě, jako jsou šaty či doplňky a mělo by se tak stát dokonalou součástí celého plesového dress codu.

 

NA CO MYSLET PŘI VÝBĚRU PLESOVÉ KABELKY?

Jako první krok je potřeba promyslet, zda je kabelka pouze na jednu příležitost, nebo ji budete chtít nosit i k jiným šatům. V prvním případě se nemusíte obávat třpytivých a originálních kousků, které budou dokonale ladit s jednou plesovou róbou.

Daleko častější a praktičtější variantou však je, pořídit si kvalitní nadčasovou plesovou kabelku (především v případě, pokud na plesy nechodíte tak často), kterou využijete nejen na ples, ale i jiné kulturní akce. Mezi favority patří bezpochyby černé psaníčko (ať už v lesklé či matné podobě), které by nemělo chybět v žádné plesové výbavě a velmi často také ladí se střevíčky, které bývají v elegantní černé barvě.

 

KABELKA NA PLES NENÍ NAFUKOVACÍ

Kabelka na ples je malá – často se s ní tančí a je tedy potřeba, aby se dobře držela a při tanci o ní tanečnice téměř nevěděla. Rozlučte se tedy s tím, že se do této drobné kabelky vejde vše. Pokud je na ples potřeba něco objemnějšího, lze z části využít kapsy u panterova obleku, ale především šatnu. Do sálu žena nevstupuje ověšená taškami s náhradní obuví a kabátem, ale naopak lehce a elegantně, kdy má vše potřebné právě v plesovém psaníčku.

CO PATŘÍ DO KABELKY NA PLES

  • Vstupenky na ples (popř. lze je snadno ukrýt v partnerově saku)
  • Drobné mince
  • Doklady (OP, ŘP a kartičku pojišťovny)
  • Klíče od bytu
  • Kapesníčky
  • Drobná nejnutnější kosmetika (například lesk či pudřenka)
  • Telefon (je otázkou, zda jej opravdu budete na plese potřebovat nebo se budete strachovat o jeho ztrátu v případě, že necháte během tance kabelku bez dozoru)
  • Žvýkačky či bonbony pro rychlé osvěžení dechu (pozor, na veřejnosti ale nežvýkat)
  • Štítek od šatny (šatnu má na starosti muž, ale pokud v ní máte například tašku s náhradními punčoškami, které potřebuje v případě, že vám na stávajících uteče očko, je dobré mít tento lístek či štítek u sebe)
  • Dále do kabelky můžete ukrýt mini parfém, pérka do vlasů (kdyby vás zradil účes) či náplast, pokud by vás tlačily lodičky

Co v žádném případě nebudete na plese potřebovat, je peněženka plná účtenek, poznámek a věrnostních kartiček. Doma také nechte také klíče od zaměstnání či sklepa – zkrátka ty, které nebudete potřebovat.

 

SPOLEČENSKÉ KABELKY NA PLES I DO DIVADLA

Tak právě takové má ve své nabídce Hajn, který se zabývá jejich ruční výrobou v Borohrádku v Královéhradeckém kraji. Společenské kabelky jsou vyrobené z italské hovězí usně a zpracované do detailu. Přesvědčit se o jejich kvalitě můžete v kamenných prodejnách nebo na e-shopu.

 
 

KOMENTÁŘE

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Pro možnost vložení komentáře se, prosím, přihlašte.

Uživatelské jméno:
Heslo: